The Tennessean („Cena wzrostu i zmiany”; „Kultura w Tennessee”)

The Tennessean łączy siły i zaangażowanie, aby generować publiczne dyskusje, które rozwijają życie obywatelskie. Dyrektor ds. opinii i zaangażowania David Plazas mówi: „Nie jesteśmy tylko dziennikarzami tekstowymi; skupiamy się na doświadczeniach wieloplatformowych, które prowadzą do działania”.

Biuro prasowe brało udział w wielu projektach dziennikarskich dotyczących rozwiązań, w tym w projekcie „Cena wzrostu i zmiany”, całorocznej serii o tanich mieszkaniach w Nashville, obejmującej długie teksty i trzy wydarzenia społeczne. W 2018 r. placówka uruchomiła kampanię „Kultura w Tennessee”, mającą na celu zmianę tonu dyskursu politycznego w społeczności poprzez działania informacyjne i angażujące.

The Tennessean wykazało również swoje zaangażowanie w różnorodne integracyjne tematy poprzez różnorodność rasową, etniczną i ideologiczną swojej redakcji. To zobowiązanie świadczy o tym, że redakcja nie tylko zajmuje się dostarczaniem uczciwych i dokładnych relacji, ale też postrzega to jako strategicznie powiązane z promowaniem kultury integracyjnej, która przyciąga i zatrzymuje najlepsze talenty dziennikarskie.

NARZĘDZIA/TAKTYKA:

  • Grupa zadaniowa „Inkluzja i różnorodność”: Przez ostatnie półtora roku grupa „Inkluzja i różnorodność” spotykała się z różnymi grupami społecznymi, które zwykle mają napięte relacje z mediami (np. Afroamerykanie z klasy robotniczej, młodzi muzułmanie w Ameryce i właściciele broni), aby omówić tzw. zapalne problemy. Grupa zadaniowa „Inkluzja i różnorodność” reprezentuje zaangażowanie gazety w prowadzenie dyskusji, które zapewniają uwzględnienie różnorodności rasowej, etnicznej i ideologicznej w ramach swoich tematów. Grupa działa pod kierownictwem dyrektora ds. opinii i zaangażowania Davida Plazasa, a jej aktywności popierają czołowy redaktor The Tennessean i redaktor USA Today.
  • Wydarzenia społeczne: W ramach „Ceny wzrostu i zmian” The Tennessean zorganizowało forum na temat tanich mieszkań, dyskusję w klubie książki oraz pokaz i dyskusję na koniec roku. Wydarzeniem inauguracyjnym kampanii „Kultura w Tennessee” była dyskusja z autorem publikacji „Ending Our Uncivil War” Jimem Brownem.
  • Dyskusje wirtualne: Dyskusje na żywo na Facebooku na aktualne tematy są regularną formą kontaktu z The Tennessean. W ramach projektu „Kultura w Tennessee” Plazas poprowadził na Facebooku dyskusję z afroamerykańskim poetą na temat rasizmu.
  • Grupy na Facebooku: Jako część „Kultury w Tennessee” Plazas zarządza zamkniętą grupą na Facebooku, która pozwala swoim ponad 100 członkom być częścią przestrzeni kształtującej dyskurs i dialog obywatelski. Wewnątrz grupy członkowie dzielą się opiniami i artykułami na temat uprzejmości i kultury, zdrowych zachowań oraz depolaryzacji.

CO DZIĘKI TEMU WIEMY? (PODPOWIEDZI)

  • Pokaż swoją pracę. Duża część pracy Plazasa polega na przebywaniu w społeczności tak często, jak to możliwe, aby zobaczyć, o czym mówią ludzie, zachęcić ich do dyskusji i podzielić się z nimi punktem widzenia gazety The Tennessean. Pisze on artykuły redakcyjne i felietony oraz zasiada w radzie redakcyjnej The Tennessean, wyjaśniając sposób myślenia i intencje stojące za wysiłkami związanymi z zaangażowaniem gazety, a następnie dzieli się tym, co faktycznie się wydarzyło, by wzmocnić poczucie otwartości, przejrzystości i odpowiedzialności publicznej. Te starania o przejrzystość i przemyślane kultywowanie dialogu na każdym kroku mają fundamentalne znaczenie dla budowania zaufania.